Blog

POSZUKIWANIE SPADKU Z USA

POSZUKIWANIE SPADKU Z USA

Jan Kowalski
-
Zapewne bardzo wielu z nas ma jakąś rodzinę czy inne bliskie osoby, które mieszkają na co dzień w Stanach Zjednoczonych. Główną przyczyną imigracji naszych Rodaków do tego państwa była przede wszystkim możliwość podjęcia pracy na znacznie lepszych warunkach finansowych. Nie dziwi więc, że Polacy postanowili wykorzystać tę nadarzającą się okazję i szukać swojego szczęścia właśnie w Ameryce. Istotna odległość dzieląca ten kontynent z Europą z pewnością miała jednak wpływ na pogorszenie relacji pomiędzy emigrantami a ich bliskimi, którzy zdecydowali się pozostać w ojczyźnie. W przeważającej liczbie przypadków wraz z biegiem lat kontakty te najpierw się zmniejszały, a następnie całkowicie zanikały.
Tymczasem bardzo często słyszy się o przypadkach, kiedy Polacy otrzymują spadek z USA. Niestety równie często zdarzają się sytuacje, w których jeden z naszych bliskich umiera, a my pomimo prawidłowego powołania do dziedziczenia w USA, nie mamy o tym zielonego pojęcia. Stąd też celem niniejszego artykułu jest znalezienie odpowiedzi na pytanie jak szukać spadku z USA po krewnym. W zasadzie jest tutaj co najmniej kilka możliwości. Zasadniczo można działać na własną rękę lub powierzyć to odpowiedzialne zadanie prawnikowi specjalizującemu się w prawie spadkowym w USA. Druga z tych opcji jest dużo bezpieczniejsza. Zawodowiec zajmuje się tym przecież na co dzień i to właśnie jego doświadczenie potrafi zrobić diametralną różnicę.

Dziedziczenie USA – poszukiwanie spadku z USA przez Internet

Oczywiście nie jest żadną tajemnicą, że dożyliśmy czasów, w których wszystko można znaleźć w Internecie, co rzecz jasna ma zarówno swoje istotne zalety, jak i wady. Liczne strony internetowe umożliwiają nam skutecznie poszukiwanie spadków z USA. Dla przykładu można tutaj wskazać następujące witryny:

 1. www.ancestry.com;
 2. www.rootsweb.com;
 3. www.missingmoney.com.

Wskazane wyżej portale oferują swoim użytkownikom różnego rodzaju usługi związane m.in. z szukaniem spadków z USA czy krewnych. Chcąc korzystać z pełnej funkcjonalności tych serwisów, konieczne okazuje się niekiedy wykupienie płatnej subskrypcji, jednakże ta nie jest jakimś większym obciążeniem z uwagi na fakt, że są to kwoty adekwatne do jakości oferowanych usług i tym samym niezbyt wygórowane.

Dziedziczenie USA – poszukiwanie spadku z USA przez archiwa

W dobie Internetu niezmiernie wiele osób zapomina o tradycyjnych rozwiązaniach. Jednymi z nich są archiwa będące zbiorami niezwykle cennych źródeł historycznych. W szczególności funkcjonują one przy urzędach i innego rodzaju instytucjach publicznych. Co istotne, dostęp do nich jest przeważnie ogólnodostępny, w związku z czym niemal każdy z nas może się do nich zwrócić w celu uzyskania przydatnych dla siebie informacji.
Chcąc otrzymać bardziej szczegółowe dane, niezbędne jest wykazanie interesu prawnego. Najprościej mówiąc, jest to interes danej osoby oparty na przepisach prawnych przemawiający za przychyleniem się do wniosku tej osoby. W razie gdy w archiwum uda znaleźć się coś interesującego, warto ubiegać się o wydanie stosownych odpisów. Jako że archiwa w większości przypadków są instytucjami publicznymi, odpisom takim przysługuje bowiem rękojmia wiary publicznej a co za tym idzie szczególna moc prawna.

Dziedziczenie USA – poszukiwanie spadku z USA przez kancelarię prawną

Kolejnym wyjściem okazuje się prawnik, a właściwie – kancelaria prawna. Warto wybrać wówczas taką, która nie dość, że specjalizuje się w prawie spadkowym za granicą, to na dodatek ma w tym wieloletnie doświadczenie poparte zadowoleniem swoich Klientów. Ponadto dobrze żeby zajmowała się genealogią spadkową. Taka genealogia obejmuje swoim zakresem m.in. poszukiwanie spadkobierców, kompletowanie potrzebnych dokumentów czy reprezentację przed sądem. Na szczęście są kancelarie w Polsce, które spełniają łącznie te warunki, choć z drugiej strony trzeba przyznać, że nie ma ich tak wiele.
Pomoc zawodowców jest bezcenna przede wszystkim właśnie ze względu na ich praktyczną wiedzę, na którą pracowali latami ciężkiej pracy. Specjaliści pomogą nie tylko w odszukaniu spadku z zagranicy, ale również i krewnych, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Powierzenie swojej sprawy profesjonalnej kancelarii jest dużo prostsze, a zarazem dużo wygodniejsze. Rozwiązanie to pozwala na zaoszczędzenie cennego czasu, który możemy spożytkować na swoje codzienne obowiązki lub przyjemności.

Zaginiony spadek z USA – oferta Adwokat w Europie

W razie potrzeby odszukania krewnych lub należnego spadku z USA serdecznie zapraszamy do skontaktowania się z naszymi prawnikami z Adwokat w Europie. Międzynarodowe prawo spadkowe oraz innego rodzaju sprawy transgraniczne to jeden z najważniejszych obszarów naszej codziennej praktyki. Z tego względu nasi specjaliści bardzo chętnie udzielą kompleksowego wsparcia w związku z szeroko pojętym dziedziczeniem w USA. Wieloletnie doświadczenie naszych praktyków przekłada się na wysoką jakość świadczonych usług prawnych.
Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych Klientów w pierwszej kolejności oferujemy im zupełnie bezpłatną konsultację prawną, podczas której nasi fachowcy udzielą dalszych informacji. Przy rozwiązywaniu wszystkich powierzonych nam spraw kierujemy się przede wszystkim interesem naszego Klienta. Niezmiernie szanujemy również zaufanie, jakim jesteśmy przez niego darzeni, w związku z czym gwarantujemy pełną dyskrecję. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

ZOBACZ INNE ARTYKUŁY

 • KODYCYL W PRAWIE SPADKOWYM W AUSTRALII

  KODYCYL W PRAWIE SPADKOWYM W AUSTRALII

  Z uwagi na szczególną treść oświadczeń testamentowych każdy testament powinien być regularnie badany przez testatora pod kątem zgodno...
  Jan Kowalski Zobacz →
 • PODWAŻENIE TESTAMENTU W SZWECJI

  PODWAŻENIE TESTAMENTU W SZWECJI

  Dziedziczenie w Szwecji normuje obecnie szwedzki kodeks spadkowy Ärvdabalk. Kodyfikacja niniejszej gałęzi prawa cywilnego jedynie pod...
  Jan Kowalski Zobacz →
 • Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments